fbpx
Higiena protez zębowych
17 września 2020
Jak smoczek i kciuk mogą wpłynąć na wady zgryzu?
30 października 2020

Cechy profesjonalnego stomatologa

Każdy z nas chodzi do dentysty. Bez względu na to, jak często odwiedzamy stomatologa, co ile miesięcy lub lat poddajemy się leczeniu, każdy z nas może powiedzieć, że ma swojego dentystę, któremu w jakimś stopniu ufa. I może to być zaufanie wynikające z tego, że do danego lekarza chodzili nasi rodzice, że mama zaprowadzała nas tam od kiedy tylko pamiętamy, albo z faktu, że kiedyś przypadkiem gdzieś trafiliśmy i tak już nam zostało. Ważne, by w relacji pacjent-stomatolog pojawiła się chociaż cienka nić przywiązania i zaufania, byśmy mogli dane miejsce odwiedzać za każdym razem, gdy chcemy poddać się leczeniu.

Jakie cechy ma mieć nasz stomatolog?

Czym powinien się charakteryzować nasz wymarzony stomatolog? Na czym nam zależy podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym? Na delikatności ze strony kobiety, czy może na stanowczości mężczyzny. Chociaż w tym wypadku nie zawsze płeć będzie dobrym wyznacznikiem, to jednak już taki podział naszych preferencji pomoże nam uniknąć błędnego wyboru.

Przede wszystkim bazujemy na doświadczeniach naszych bliskich i znajomych. Pytamy o ich dentystów, o sposoby leczenia, o ceny czy o stosunek do pacjenta. Chcemy wiedzieć czy dany specjalista wykonuje zabiegi bezboleśnie, czy wykazuje się empatią i reaguje na stosowanie umownych znaków sugerujących przerwę. Osoby z naszego najbliższego otoczenia są dla nas najcenniejszym źródłem wiedzy na ten temat, wszak ufamy im i cenimy sobie ich zdanie na różne tematy. Jednak sami również możemy spróbować wyszukać stomatologa, który będzie przynosił nam ukojenie przez najbliższe lata. W końcu współczesny świat opiera się na działaniu Internetu, a każdy szanujący się dentysta ma swoją stronę w sieci. Do tego każdy niemal gabinet stomatologiczny został przez kogoś wcześniej oceniony, dlatego możemy bez problemu zapoznać się z opiniami obcych nam osób o danym miejscu. Kierując się opiniami pacjentów możemy trafić do miejsca, w którym spotkać się możemy z fachową opieką.

Do Najważniejszych cech możemy zaliczyć:

Kompetencje – łatwość i szybkość w przyswajaniu wiedzy to ogromny atut.
Empatia – do dentysty wciąż jeszcze przychodzą pacjenci w stresie i z obawą przed niewiadomą, która czeka ich na fotelu dentystycznym. Zrozumienie i wyrozumiałość jest niezbędna.
Komunikatywność – jednym z warunków sukcesu leczenia jest wyznaczenie celów, które lekarz wraz z pacjentem chce osiągnąć. Człowiek, który oddaje się w ręce stomatologa musi być przekonany, że każda czynność, każdy zabieg to sensowny i konieczny krok w osiągnięciu ostatecznego rezultatu.
Umiejętność korzystania z nowoczesnych technologii – mianem specjalisty stomatologa określa się osobę, która nie tylko ma doświadczenie i wiedzę, ale także zna i stosuje najnowsze technologie w stomatologii.
Zarządzanie – dla pacjenta najlepszym potwierdzeniem fachowości lekarza jest jego napięty terminarz. Konieczność zaplanowania wizyty u konkretnego specjalisty oznacza, że jest on cenionym lekarzem i zaufało mu już wiele osób.
Skuteczność – słowo klucz w leczeniu. Dziś pacjenci oczekują od swojego lekarza przede wszystkim skuteczności, popartej doświadczeniem oraz wiedzą.

12345 (1 głosów, średnia: 5,00 / 5)
Loading...
Partnerzy:

Lardent to nowoczesne Centrum Stomatologii
i Laryngologii. Połączenie tych
dwóch specjalizacji pozwala nam zapewnić najwyższą
jakość usług oraz kompleksową diagnostykę zdrowia
oraz estetyki twarzy.

Zobacz ofertę