fbpx
Leczenie bruksizmu Kraków
Bruksizm
13 marca 2018
Konkurs Lardent Higienizacja – Regulamin
11 grudnia 2019

Nakładkowe wybielanie zębów

Wybielanie nakładkowe Kraków

autor: lek. stom. Marta Szymańska-Sowula

18740264_1913348788942367_4482846143755161487_n

Coraz większa liczba pacjentów zwraca się do nas z pytaniem o możliwość wybielenia zębów. Pacjenci chcą mieć nie tylko zdrowy ale również piękny uśmiech będący atrybutem urody. W Centrum Stomatologii Lardent, zalecamy pacjentom nakładkowe wybielanie zębów, jako najtrwalszy, najbezpieczniejszy i najtańszy sposób likwidacji przebarwień. Kolor zębów jest cechą osobniczą. Przyczyną przebarwień mogą być zaburzenia mineralizacji tkanek zęba, ich grubość, przezierność oraz przebarwienia związane z wiekiem. Znaczący wpływ ma również dieta. Choć samo wybielanie wydaje się prostym zabiegiem, to w rzeczywistości jego profesjonalne (czyli bezpieczne i skuteczne) wykonanie wymaga wykonania przez lekarza i pacjenta szeregu czynności.

Jak wygląda procedura wybielania?

  • W pierwszej kolejności lekarz musi ocenić ogólny stan zdrowia jamy ustnej. Aby zabieg był skuteczny należy koniecznie usunąć nalot i kamień nazębny, który blokuje penetrację preparatu do tkanek zęba i uniemożliwia uzyskanie oczekiwanego efektu wybielania.
  • Następnie lekarz ocenia stan wypełnień (plomb). W przypadku nieszczelności należy je szczelnie zabezpieczyć na czas
  • Trzecim etapem jest pobranie wycisku zębów pacjenta, na podstawie którego, technik dentystyczny wykonuje indywidualną szynę, idealnie dopasowaną do kształtu zębów.
  • Kolejny etap to wydanie pacjentowi szyn wraz z preparatem do wybielania. Lekarz przeprowadza szczegółowy instruktaż ich użytkowania.
  • W przypadku wybielania nakładkowego, lekarz i pacjent mogą zaplanować proces wybielania dobierając preparat o odpowiednim natężeniu środków czynnych oraz czas ich stosowania (uwzględniając stan początkowy- wyjściowy, oczekiwania pacjenta co do efektu końcowego ).
  • Proces wybielania trwa od kilku do kilkunastu dniu. W trakcie i po zabiegu (od 7 do 14 dni) należy stosować „białą dietę”, czyli unikać produktów barwiących (m.in. kawy i herbaty).
  • Po ustabilizowaniu koloru zębów, może być konieczna wymiana niektórych starych wypełnień (plomb)- w odcinku przednim, które mogą znacząco różnić się do nowego (jaśniejszego) koloru zębów, ponieważ wybielanie nie zmienia ich koloru oraz barwy uzupełnień protetycznych typu korona, most porcelanowy.

Podczas wybielania preparat uwalnia tlen, który przenika wzdłuż pryzmatów szkliwa do zębiny w celu rozerwania wiązań odpowiedzialnych za przebarwienia. Preparaty używane w naszym gabinecie, poza działaniem wybielającym w swoim składzie zawierają nano-hydroksyapatyt, azotan potasu lub fluor zabezpieczające przed nadwrażliwością.

Po zakończeniu wybielania możemy cieszyć się pięknym uśmiechem. W zależności od diety i stosowanych preparatów do codziennej higieny, efekt może się utrzymywać nawet kilka lat. Badania donoszą, iż kolor nigdy nie wróci do wyjściowego. Zawsze będzie o ton, dwa jaśniejszy. Co istotne, Pacjent zatrzymuje nakładki, które może wykorzystać ponownie w przyszłości.

12345 (8 głosów, średnia: 4,25 / 5)
Loading...
Partnerzy:

Lardent to nowoczesne Centrum Stomatologii
i Laryngologii. Połączenie tych
dwóch specjalizacji pozwala nam zapewnić najwyższą
jakość usług oraz kompleksową diagnostykę zdrowia
oraz estetyki twarzy.

Zobacz ofertę