fbpx
Wybielanie zębów Kraków
Licówki kosmetyczne – sposób na olśniewające oraz idealnie równe zęby.
15 stycznia 2016
Stomatologia Kraków - implanty
Postępowanie po usunięciu zęba
21 lutego 2016

Pozytywne nastawienie do stomatologa wśród najmłodszych? To możliwe!

Stomatologia dziecięca Kraków

3_05

Dużym przeżyciem dla dziecka jest pierwszy kontakt ze stomatologiem, który bezpośrednio kształtuje późniejsze nastawienie do wizyt. Dzieci są najlepszymi obserwatorami. Szybko odczytują nasze emocje, bacznie słuchają. Rozmowy w domu na temat swoich wizyt z dzieciństwa mogą wpłynąć na przebieg takiego spotkania.

Jeśli dziecko nie posiada przykrych doświadczeń z poprzednich wizyt, na które zapewne zgłosili się Państwo z bolącym ząbkiem, to jest dla nas tabula rasa. Dobrym sposobem kształtowania postawy są wizyty adaptacyjne, które utrwalą w dziecku przekonanie, że leczenie nie wiąże się z bólem. Jest to czas na oswojenie się ze sprzętem, nowym miejscem, lekarzem.

Jeśli dziecko wykaże zainteresowanie, będzie mogło podotykać niektóre elementy unitu dentystycznego, sprawdzić jak funkcjonuje. Lekarz w sposób odpowiedni dla małego pacjenta opowie o podstawach utrzymywania zdrowia zębów, zaprezentuje techniki szczotkowania oraz pomoże w doborze odpowiedniej szczoteczki, pasty i innych środków gwarantujących utrzymanie higieny. Najbardziej odpowiednim okresem jest 2-3 rok życia. Podczas takiej wizyty można przeprowadzić wstępną konsultację stomatologiczną. Zęby mleczne są słabiej zmineralizowane aniżeli ich następcy i proces próchnicowy przebiega gwałtowniej i jest nieodwracalny. Wczesna interwencja zapobiegnie zapaleniu miazgi, leczeniu kanałowemu czy ekstrakcji. Dąży się do tego by utrzymać zęby mleczne jak najdłużej gdyż one blokują miejsce dla przyszłych zębów stałych i zapobiega to rozwojowi wad ortodontycznych.

Zalecamy nawiązywanie rozmów wyjaśniających cel i przebieg wizyty, bez używania słów kojarzących się z bólem oraz umówienie się w godzinach porannych. Jeśli jest taka możliwość proszę zabrać dziecko na swoją wizytę, gdzie będzie mogło zaobserwować przebieg leczenia.

Nie wykonujemy zabiegów na siłę, lepiej kilka razy podjąć próbę, aby zdobyć zaufanie małego pacjenta.

12345 (oceń)
Loading...
Partnerzy:

Lardent to nowoczesne Centrum Stomatologii
i Laryngologii. Połączenie tych
dwóch specjalizacji pozwala nam zapewnić najwyższą
jakość usług oraz kompleksową diagnostykę zdrowia
oraz estetyki twarzy.

Zobacz ofertę