fbpx
Jak dbać o higienę jamy ustnej po zabiegu implantacji?
11 lutego 2020
Erozja szkliwa
4 marca 2020

Zgrzytasz zębami? Po nocy masz uczucie mocnego zaciskania szczęki? A może bardzo się stresujesz?

Mamy dla Ciebie pomoc! Szyna relaksacyjna

Szyna relaksacyjna jak sama nazwa wskazuje, przynosi jej użytkownikowi relaks i ulgę. Na inwestycję w szynę relaksacyjną decydują się zazwyczaj osoby, które na co dzień zmagają się ze stresem, wadą zgryzu czy nawykowym żuciem gumy. Czym dokładnie jest szyna relaksacyjna i jakie są wskazania do jej zastosowania?

Czym jest szyna relaksacyjna?

Szyna relaksacyjna to przeźroczysta nakładka na zęby. Z założenia szyna relaksacyjna ma przynosić ulgę pacjentom, którzy zaciskają zęby albo cierpią na szczękościsk. W ortodoncji wykorzystywana jest także do leczenia wad zgryzu oraz urazów zębowych. Szyny relaksacyjne różnią się między sobą na przykład twardością, którą dopasowuje się do indywidualnych potrzeb i schorzeń pacjenta. Czas noszenia szyny relaksacyjnej uzależnia się od wielu czynników, w tym zaawansowania bruksizmu, a także rodzaju wady zgryzu. Materiały stosowane do produkcji szyn relaksacyjnych są biozgodne i akrylowe, a wyróżnia je wysoka odporność na wszelkie uszkodzenia. Dodatkowo są tak zaprojektowane, aby nie podrażniały dziąseł i nie powodowały otarć. Szyny relaksacyjne są odpowiednie dla osób, które dysponują kompletem uzębienia.

Wskazania do stosowania szyny relaksacyjnej

Szyna relaksacyjna jest sprzętem ortodontycznym, który najczęściej zaleca się osobom zmagającym się z bruksizmem. Zgrzytanie zębami czy nadmierne zaciskanie szczęki to zaburzenia, które nierzadko prowadzą do upośledzenia funkcjonowania stawu skroniowo-żuchwowego.

Uszkodzenie tego stawu z kolei może prowadzić do:
• bólów głowy,
• karku,
• kręgosłupa,
• stawów skroniowo-żuchwowych,
• a także ścierania się i rozchwiania zębów.

Na szynę relaksacyjną najczęściej decydują się osoby, które w swoim codziennym życiu narażone są na stres, który jest przyczyną zgrzytania zębami lub szczękościsku. Szyna relaksacyjna sprawdza się zwłaszcza w nocy, kiedy to zaciskanie zębów uniemożliwia spokojny sen, a nierzadko prowadzi do bezsenności.

12345 (oceń)
Loading...
Partnerzy:

Lardent to nowoczesne Centrum Stomatologii
i Laryngologii. Połączenie tych
dwóch specjalizacji pozwala nam zapewnić najwyższą
jakość usług oraz kompleksową diagnostykę zdrowia
oraz estetyki twarzy.

Zobacz ofertę