Protetyka w Krakowie

Leczenie protetyczne - Centrum Lardent

Uzyskaj estetyczny oraz w pełni funkcjonalny uśmiech!

Wskazania do leczenia protetycznego

Utrata nawet niewielkiego fragmentu zęba zmienia warunki zgryzowe w jamie ustnej. Braki w uzębieniu prowadzą do przesunięć i przechyleń pozostałych, nawet zdrowych, zębów, uszkodzeniom ulegają więc kolejne zęby. Zaczynają występować przeciążenia i nieosiowe obciążenia zgryzowe wpływając niekorzystnie na zadowolenie z uśmiechu Pacjenta.

Możliwości leczenia w Krakowie

Każde uzębienie i każdy Pacjent jest inny, wobec czego stosuje się różne uzupełnienia: stałe (korony, mosty, licówki porcelanowe, wkłady i nakłady), ruchome (protezy szkieletowe, akrylowe) oraz prace kombinowane (np. protezy na zasuwach, teleskopach).


Uzupełnienia protetyczne

Celem każdego leczenia jest przywrócenie Pacjentowi zdrowia, w przypadku leczenia protetycznego jest to przywrócenie prawidłowej funkcji żucia, mówienia oraz estetycznego uśmiechu. W naszym Centrum Stomatologii i Laryngologii w Krakowie zapewniamy najwyższą estetykę wykonywanych prac protetycznych, dzięki czemu osiągamy naturalny wygląd koron oraz odtwarzamy piękny i estetyczny uśmiech.


Nasza oferta w Krakowie

W Centrum Stomatologii i Laryngologii LARDENT w Krakowie oferujemy pełny zakres leczenia protetycznego obejmującego uzupełnienia stałe, ruchome oraz prace kombinowane. Nasze leczenie ma na celu odtworzenie prawidłowych warunków zgryzowych w jamie ustnej, prowadzących do zadowolenia z uśmiechu naszych Pacjentów. Dzięki współpracy z doświadczonymi laboratoriami techniki dentystycznej zapewniamy naszym Pacjentom najwyższą jakość wykorzystywanych materiałów, precyzję wykonanych prac oraz idealny efekt estetyczny.

W naszym Centrum Stomatologii i Laryngologii LARDENT w Krakowie oferujemy nowoczesne rozwiązania protetyczne i implantoprotetyczne, m.in.:

  • Korony i mosty na zębach własnych i implantach,
  • Licówki ceramiczne,
  • Protezy szkieletowe,
  • Protezy na implantach,
  • Protezy akrylowe częściowe lub całkowite.

Bądź dumny ze swojego uśmiechu!

Wybierz dogodny dla siebie termin i umów się na wizytę.

Cennik

Protetyka

Każde uzębienie i każdy Pacjent jest inny, wobec czego stosuje się różne uzupełnienia: stałe (korony, mosty, licówki porcelanowe, wkłady i nakłady), ruchome (protezy szkieletowe, akrylowe) oraz prace kombinowane (np. protezy na zasuwach, teleskopach).

Konsultacja protetyczna

200 zł

Korona licowana porcelanowa na stopie bezniklowym

1450 zł

Licówka porcelanowa

2300 zł

Korona pełnoceramiczna

2300 zł

Korona na cyrkonie

2000 zł

Proteza akrylowa

1800 zł

Podścielenie protezy

600 zł

Proteza szkieletowa / proteza na płycie metalowej / szynoproteza

od 2500 zł

Overlay / Inlay / Endokorona kompozytowa wzmocniona włóknem szklanym

1300 zł

Overlay / Inlay ceramiczny

1500 zł

Wkład koronowo-korzeniowy lany

750 - 850 zł

Szyna relaksacyjna
W zależności od twardości szyny

750 - 950 zł

Zobacz cennik Protetyki

Zapraszamy do Centrum Stomatologii i Laryngologii LARDENT w Krakowie na konsultację stomatologiczną oraz wybielanie zębów!

W naszym Centrum Stomatologii i Laryngologii LARDENT Kraków gwarantujemy satysfakcjonujące efekty wybielania zębów przy zastosowaniu trzech profesjonalnych metod. Przyjdź do Centrum Stomatologii i Laryngologii LARDENT. Zapewniamy opiekę doświadczonego lekarza stomatologa. Dbamy o komfort i bezpieczeństwo Pacjenta na każdym etapie leczenia. Serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów stomatologicznych.

Umów wizytę Nasze gabinety

FAQ – najczęściej zadawane pytania


Jakie są różne rodzaje protez dostępnych w naszej klinice?
W naszej klinice oferujemy różne rodzaje protez, w tym stałe (korony, mosty, licówki porcelanowe, wkłady i nakłady), ruchome (protezy szkieletowe, akrylowe) oraz prace kombinowane (np. protezy na zasuwach, teleskopach).

Czy implanty są lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne protezy?
Implanty mogą oferować pewne korzyści w porównaniu z tradycyjnymi protezami, takie jak lepsze utrzymanie struktury kości szczęki, większy komfort i wygląd bliższy naturalnym zębom. Jednak najlepsze rozwiązanie zależy od indywidualnych potrzeb i zdrowia pacjenta.

Czym są korony i mosty protetyczne?
Korony i mosty są stałymi protezami. Korona jest używana, gdy ząb jest uszkodzony, ale nadal jest wystarczająco silny, aby służyć jako podstawa dla protezy. Most jest używany, gdy jeden lub więcej zębów brakuje, a sąsiednie zęby są używane jako podpory.

Czy protezy są wygodne?
Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Niektórzy pacjenci potrzebują pewnego czasu, aby przyzwyczaić się do noszenia protez, ale większość z nich zgłasza, że są one wygodne i funkcjonalne.

Jak dbać o protezy?
Protezy należy myć codziennie, korzystając z produktów przeznaczonych do pielęgnacji protez. Należy unikać stosowania twardych szczoteczek do zębów, ponieważ mogą one zarysować lub uszkodzić protezy.

Czy mogę jeść normalnie z protezami?
Tak, większość pacjentów jest w stanie jeść normalnie z protezami. Jednak może to wymagać pewnej praktyki i pacjenci mogą potrzebować czasu, aby przyzwyczaić się do jedzenia z nowymi protezami.