Wybielanie zębów w Krakowie

Wybielanie zębów w Centrum Lardent przywraca piękny biały uśmiech naszym Pacjentom.

Centrum Medyczne Lardent w Krakowie oferuje skuteczne wybielanie zębów różnymi metodami. Dbamy o piękny uśmiech naszych Pacjentów. W naszym gabinecie stomatologicznym wybielanie zębów dostępne jest metodą klasyczną, poprzez nakładki wybielające oraz nowoczesnym systemem Prevdent. Dzięki tym metodom możliwa jest niwelacja przebarwień i osiągnięcie imponujących efektów.

Wybielanie zębów
systemem Prevdent

Wybielanie zębów tym systemem to jednorazowy, około 2,5 godzinny zabieg, przeprowadzany w gabinecie stomatologicznym przez lekarza dentystę lub higienistkę stomatologiczną. System ten uwzględnia zastosowanie lampy LED oraz specjalnego preparatu wybielającego (6% nadtlenek wodoru z nano-Hydroksyapatytem). W wyniku zmieszania tych dwóch składników powstaje piana, która przenikając głęboko do kanalików zębinowych, odbudowuje uszkodzone szkliwo i minimalizuje nadwrażliwość zębów. Po zabiegu zęby są nie tylko bielsze o kilka odcieni, ale również zdrowsze.

Efektem wybielania zębów metodą Prevdent w Krakowie jest rozjaśnienie zębów nawet o 7-8 odcieni. Rezultat w dużym stopniu zależy od podatności uzębienia na tego typu zabiegi. Efekt jaśniejszych zębów widoczny jest od razu po zejściu z fotela stomatologicznego. Może się on utrzymywać od 2 do 3 lat, w zależności od dbałości o higienę jamy ustnej każdego pacjenta.


Nakładkowe wybielanie zębów w Krakowie

Wybielanie zębów szybko stało się jednym z najpopularniejszych zabiegów stomatologicznych. Jedną z metod cieszących się dużym powodzeniem wśród pacjentów klinik stomatologicznych jest wybielanie nakładkowe w domu. To technika czasochłonna i wymagająca dużej samodzielności, ale oferuje za to zadowalające rezultaty, które mogą się utrzymywać nawet przez 2-3 lata. Na początku warto zaznaczyć, że nie zawsze możemy poddać się zabiegowi poprawy naszego uśmiechu. Wybielanie nakładkowe nie jest możliwe do przeprowadzenia w przypadku:

  • kobiet w ciąży,
  • kobiet karmiących piersią,
  • osób poniżej 18 roku życia,
  • osób posiadających niewyleczone zęby,
  • osób posiadających nieusunięty kamień nazębny.

Ponadto, ze względów związanych z efektownością zabiegu, nie jest polecane wybielanie zębów w przypadku osób palących papierosy, które nie są w stanie zrezygnować z palenia na czas terapii i tydzień po jej zakończeniu. Przed zaopatrzeniem nas w nakładki, lekarz na pierwszej wizycie przeprowadzi następujące czynności:

  • zbada i oceni stan naszej jamy ustnej, aby wykluczyć ewentualne choroby będące przeciwskazaniem do wybielania,
  • uzupełni wszelkie ubytki zębowe, nakładając na nie plomby (w przypadku konieczności założenia plomby na któryś z przednich zębów, nałoży plombę tymczasową, którą już po wybieleniu zamieni na stałą, idealnie dopasowaną do nowego koloru szkliwa),
  • przeprowadzi usuwanie kamienia nazębnego za pomocą zabiegu skalingu. Jako uzupełnienie skalingu przeprowadza się też piaskowanie w celu usunięcia osadów.

W trakcie wizyty u stomatologa pobierane są wyciski na standardowych łyżkach wyciskowych. Po odlaniu gipsowych modeli technik wykonuje dwie przezroczyste szyny pełniące funkcję indywidualnie dostosowanych nakładek. W trakcie kolejnej wizyty pacjent je mierzy, otrzymuje strzykawki z żelem wybielającym, a także szereg dokładnych instrukcji dotyczących samodzielnego stosowania preparatu w domu. Zazwyczaj terapia domowa trwa ok. 2-4 tygodnie, a nakładki należy stosować zgodnie z zaleceniami – przez ok. 4 godziny dziennie bądź zakładać je na noc, przed snem.

Niekiedy pacjenci skarżą się na nadwrażliwość zębów po zakończeniu wybielania. W związku z tym stomatolodzy zalecają stosowanie specjalnych past na nadwrażliwość zębów. Bardzo istotnym elementem procedury wybielania zębów jest pielęgnacja i dieta – od jej przestrzegania zależy trwałość zabiegu. W trakcie wybielania zębów metodą nakładkową pacjent powinien stosować tzw. „białą dietę”, którą należy przedłużyć na okres 2 tygodnii po zakończeniu zabiegów. Oznacza to, że w tym czasie należy zrezygnować z picia kawy, herbaty i innych mocno barwiących napojów typu czerwone wino czy soki owocowe. O wymianie starych, przebarwionych wypełnień kompozytowych można myśleć nie wcześniej niż 3 tygodnie po zakończeniu wybielania i stabilizacji koloru uzębienia.

Metoda nakładkowego wybielania zębów wymaga od pacjenta samodyscypliny – jeśli będzie przeprowadzona niedbale, efekt wybielenia nie będzie spektakularny. Jeśli natomiast będziemy dokładni, możemy wybielić zęby nawet o 6 odcieni, a efekt utrzyma się 2-3 lata.


Bądź dumny ze swojego uśmiechu!

Wybierz dogodny dla siebie termin i umów się na wizytę.

Wybielanie gabinetowe metodą klasyczną

Zabieg przeprowadzany jest pod okiem specjalisty, czyli lekarza dentysty lub wykwalifikowanej higienistki stomatologicznej, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Zabieg polega na tym, że po uprzedniej rozmowie i przygotowaniu pacjenta nakładany jest na zęby pacjenta żel wybielający. Żel jest aktywowany za pomocą światła emitowanego przez lampę. Zabieg jest jednorazowy i trwa około 2 godziny. W trakcie sesji wybielających, a także po jej zakończeniu może pojawić się nadwrażliwość, utrzymująca się do kilku dni lub kilku tygodniu. Wybielanie gabinetowe nie daje efektów na stałe. W zależności od trybu życia i rodzaju spożywanego pokarmu, po pewnym czasie zęby ponownie zaczynają zmieniać odcień na ciemniejszy. Dlatego kluczowe jest zachowanie tzw. „ białej diety” przez pierwsze 14 dni od zabiegu. Pozwoli to na ustabilizowanie koloru. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna i skuteczna.


Cennik

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna koncentruje się na poprawie estetyki uśmiechu i wyglądu twarzy. Zabiegi umożliwiają skuteczną redukcję przebarwień na powierzchni szkliwa, rozjaśnienie naturalnego koloru zębów oraz precyzyjną korektę ich kształtu.

Wybielanie nakładkowe

1000 zł

Wybielanie laserowe

1400 zł

Wybielanie Prevdent

1750 zł

Wybielanie wewnątrz kanałowe
(martwych zębów)

150 zł
za wizytę

Bonding / Licówka kompozytowa

600 zł

Zobacz cennik Stomatologii

Zapraszamy do Centrum Stomatologii i Laryngologii LARDENT w Krakowie na konsultację stomatologiczną oraz wybielanie zębów!

W naszym Centrum Stomatologii i Laryngologii LARDENT Kraków gwarantujemy satysfakcjonujące efekty wybielania zębów przy zastosowaniu trzech profesjonalnych metod. Przyjdź do Centrum Stomatologii i Laryngologii LARDENT. Zapewniamy opiekę doświadczonego lekarza stomatologa. Dbamy o komfort i bezpieczeństwo Pacjenta na każdym etapie leczenia. Serdecznie zapraszamy do naszych gabinetów stomatologicznych.

Umów wizytę Nasze gabinety

FAQ – najczęściej zadawane pytania


Ile kosztuje wybielanie zębów w Krakowie?

Jaka metoda wybielania zębów jest najlepsza?
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każda z metod oferowanych w Centrum Medycznym Lardent w Krakowie jest skuteczna i daje satysfakcjonujące efekty. Lekarz dentysta zawsze najpierw przeprowadza z Pacjentem wywiad, aby poznać jego oczekiwania, a także sprawdza stan uzębienia i proponuje najskuteczniejszą metodę.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?